KONST / Litografier / Färglitografi 10514366
*
nr 1051 4366
Mikael Frygelius
(1952-2001), Sverige
Färglitografi, Mikael Frygelius (1952-2001), Tågstation, 3/180, bladets mått: 55x70
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 18:41:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 21:37:44
1
300 kr
22/8 12:50:59
2
500 kr
22/8 16:08:05
3
400 kr
22/8 16:08:05
2
450 kr (Budbetjänt)
22/8 16:08:24
3
500 kr
22/8 16:08:24
2
500 kr (Budbetjänt)
22/8 16:10:50
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
Mikael Frygelius
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Läs mer om Mikael Frygelius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mikael frygelius svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tågstation
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
*
Mikael Frygelius
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholmsmotiv
Läs mer om Mikael Frygelius
nr 1051 4366
Mikael Frygelius
(1952-2001), Sverige
Färglitografi, Mikael Frygelius (1952-2001), Tågstation, 3/180, bladets mått: 55x70
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/8 21:37:44 | 1 | 300 kr |
22/8 12:50:59 | 2 | 500 kr |
22/8 16:08:05 | 3 | 400 kr |
22/8 16:08:05 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
22/8 16:08:24 | 3 | 500 kr |
22/8 16:08:24 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
22/8 16:10:50 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
Mikael Frygelius
Mikael Frygelius, svensk mÃ¥lare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.Läs mer om Mikael Frygelius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mikael frygelius svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tågstation
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01